1200x565.png

24 Nëntor, 2021

FESTOJMË KRISHTLINDJE DHE VITIN E RI 2022

-FESTA E KRISHTLINDJEVE,  24 DHJETOR 2021 me të ftuar special FISNIKËT & DJ LUPO
Paketa e Mbrëmjes Gala me Muzikë Live dhe Shorte me Dhurata 40 € / person

Paketa Mbrëmja GALA + Qëndrimi në Hotel BB + Hyrje SPA/Pishinë Dimërore/Fitness = 65 € / person nata

– FESTA E NDËRRIMIT TË VITEVE,  31 DHJETOR 2021 me të ftuar special IRMA LIBOHOVA ME BAND, SAIMIR BRAHO & ENDRI, MARJETA BILLO DHE DJ LUPO

Paketa e Mbrëmjes Gala me Muzikë Live dhe Shorte me Dhurata 80 € / person

Paketa Mbrëmja GALA + Qëndrimi në Hotel BB + Hyrje SPA/Pishinë Dimërore/Fitness = 105 € / person nata

Përjetoni një eksperiencë unike Te Stela Resort! Të gjitha shërbimet në një vend, TEK SHTËPIA E MIKUT!

Rezervoni tani në +355 67 20 333 09 ose në [email protected]


FESTOJMË KRISHTLINDJE DHE VITIN E RI 2022

Rezervoni përmes formës
  * fusha të domosdoshme  DSC01708-1200x675.jpg

  24 Nëntor, 2021

  Te Stela Sport Center organizon “Kupa Pavarësia 2021’’

  Aktiviteti do të zhvillohet në datën 27 Nëntor  në Sport Center “Te Stela Resort” në orarin 09:30-13:00. Gjykimi do të kryhet nga gjyqtaria e FSHN-së, konform rregullores për aktivitetet kombëtare. Çdo notar mund të marrë pjesë në tre gara.

  Kuota e pjesëmarrjes: 500 lekë për çdo pjesëmarrës.

  Vlerësimi:

  Tre fituesit e çdo gare vlerësohen me diploma. Ekipi fitues Meshkuj + Femra (të rritur), vlerësohet me kupën e aktivitetit.

  Programi i garave:

  Nxehja në orën 08:30 deri në 09:15

  Garat në orën 09:30

  1.100m miks           M – F

  2.50m bretkosë    M – F

  3.100m st. i lirë        M – F

  4.50m  shpinë       M – F

  5.100m delfin       M – F

  10 min pushim, ndarja e diplomave.

  6.50m st. i lirë          M – F

  7.100m bretkosë  M – F

  8.50m  delfin         M – F

  9.100m shpinë      M – F

  10.200m st. i lirë      M – F

  10 min pushim, ndarja e diplomave.

  Stafeta 4 x 50 miks M – F.

  Për rezervimet në hotel, kontaktoni në e-mail: [email protected] , mobil: 067 20 333 81  M-Kushi-1200x549.jpg

  23 Nëntor, 2021

  Ministrja e Arsimit dhe Sportit, takim me notarët më të mirë në
  Akademinë e Notit Te Stela

  Akademia e Notit Te Stela vazhdon të jetë një pikë referimi për sa i përket zhvillimit dhe kontributit që ka në zhvillimin e sportit të notit. Së fundmi, në këtë akademi është zhvilluar një takim mes Ministres së Arsimit dhe Sportit, Znj.Evis Kushi dhe notarëve më të mirë të Shqipërisë ku Akademia e Notit Te Steka kishte pjesën më të madhe të sportistëve, kampionë ndër vite.

  Ky takim u mundësua nga Federata Shqiptare e Notit me Znj.Kushi, e cila do të vazhdojë të jetë në krye të dikasterit të Arsimit dhe Sportit. Qëllimi i këtij takimi ishte mbështetja e sportit të notit, inkurajimi i fëmijëve dhe të rinjve për të hyrë në këtë sport dhe përmirësimi i kushteve për këta sportistë. Ashtu siç është bërë traditë tashmë, pishinat dimërore të Akademisë së Notit Te Stela u përzgjodhën si vendi që i përmbush kushtesh dhe kriteret bazë për zhvillimin e mësimdhënies me trajnerë dhe instruktorë të kualifikuar ndër vite dhe me eksperiencë disa vjeçare.
  Akademia e Notit Te Stela do të jetë gjithmonë e angazhuar maksimalisht për të dhënë kontributin e saj në zhvillimin e notit në Shqipëri.  dekorimi-1200x549.jpg

  23 Nëntor, 2021

  Dekorohet trajneri Sadik Mema

  Trajneri i Akademisë së Notit Te Stela, Sadik Mema dekorohet me titullin “Mjeshtër i Madh” nga Presidenti i Republikës

  Krenar që kemi pjesë të Akademisë sonë të Notit një prej trajnerëve më të mirë të notit në Shqipëri, Sadik Mema. Ish-kampioni i notit që drejton ekipin AN Te Stela, i cili mban 198 rekorde kombëtare në pishinat 25 dhe 50 metra, është dekoruar me titullin “Mjeshtër i Madh” nga Presidenti i Republikës, Z.Ilir Meta.

  “Emocioni është i madh sepse rikthehemi në kujtimet më të bukura të jetës. Ato vite kur notonim, garonim dhe fitonim në gara. Unë e kam lidhur jetën me sportin dhe vazhdoj të jem pjesë e tij. Falënderoj Presidentin e Republikës, Z.Ilir Meta dhe Presidentin e FSHN-së, Z.Agim Çiraku”, – thotë ndër të tjera në fjalën e tij trajneri Mema në kronikën Speciale të transmetuar nga RTSH Sport. Për më tepër ndiqni videon.  1200x565.jpg

  17 Nëntor, 2021

  Fundjava e Pavarësisë
  Muzikë LIVE – Shorte & Dhurata

  26 Nëntor me Saimir Braho
  PA BILETA

  27 Nëntor me Greta Zani & Finona Thaçi & Dj Lupo
  Vlera e biletës 1 200 Lekë/personi
  Për fëmijët:
  Nën 4-vjeç pa pagesë (nëse do të duan të porosisin diçka do të jetë përzgjdhje nga menu fëmijë nga a la carte)
  Nga 4 deri 12-vjeç Paketa 600 leke/person (1 pizza për fëmijë + 1 patate frite + 1 Soft Drinks të Fabrikës tonë)
  Nga 12-vjeç njësoj si të rriturit

  28 Nëntor me Grupin e Kolonjës & Greta Zani & Emi Bogdo
  Vlera e biletës 1,200 Lekë/personi
  Për fëmijët:
  Nën 4-vjeç pa pagesë (nëse do të duan të porosisin diçka do të jetë përzgjedhje nga menu fëmije nga a la carte)
  Nga 4 deri 12-vjec Paketa 600 leke/person (1 pizza për fëmijë + 1 patate frite + 1 Soft Drinks të Fabrikës tonë)
  Nga 12-vjeç njësoj si të rriturit

  PAKETA PERFSHIN:
  Hyrje ne Muzike Live
  Menu
  * 1 /2 Buke Mikse
  * Sallatë e stinës
  * Kompozim i Serës te Stela
  * Kompozim Shija e Gjyshes
  Pije
  *0.5 L Birrë/person dhe 1 Ujë ose Soft Drinks të Fabrikës tonë

  Për rezervime: 00355 67 20 33 309 ose [email protected]

  www.testela.al


  Rezervoni përmes formës
   * fusha të domosdoshme   Ose paguani në myticket.al
   1200X675.jpg

   13 Tetor, 2021

   Oktoberfest Te Stela Resort! 1000 Lekë

   Oktoberfest Te Stela Resort! 15 dhe 16 Tetor 2021.

   Bileta 1000 lek/person

   Përfshin:
   – Menu Tradicionale
   – DJ me Program Argëtimi/Lojra
   – Birra & Soft Drink të fabrikës pa limit

   Bëhu një nga fituesit e shorteve me dhurata.
   Përfitoni kupona dhurate nga shërbimet e faciliteteve TeStela Resort.

   REZERVO:
   +355 (0) 67 20 33 309
   [email protected]
   testela.al


   Rezervoni përmes formës
    * fusha të domosdoshme    Ose paguani në myticket.al
    1200x565.jpg

    22 Qershor, 2021

    Paketa mujore e
    Business Lunch: 7000 Lekë

    Paketa mujore Business Lunch 7,000 Lekë

    PARAPAGUAJ
    20 MENU DITORE
    DHE PËRFITO DHURATË
    1 HYRJE ÇIFT NË SPA

    (Dhurata ka vlerën 5,000 Lekë)

    Për porosi jashtë Autostradës Tiranë – Vorë porosia pranohet për jo me pak se 30 persona.

    Rezervoni përmes formës online!


    Rezervoni përmes formës
     * fusha të domosdoshme     2022_7_8_Mars_1200x675.jpg

     22 Qershor, 2021

     7 & 8 Mars 2022 – Festojmë Te Stela Resort

     7 & 8 Mars 2022 – Festojmë Te Stela Resort

     7 Mars, Muzikë me DJ Lupo; Drekë ora 12:00; Darkë ora 18:30
     8 Mars, Muzikë me DJ Lupo; Drekë ora 12:00;
     Darkë ora 18:30 Muzikë Live me Emi Bogdo, Sajmir Çili dhe DJ Lupo

     PAKETA BEERGARDEN – 7 MARS – Menu e Lirë në Përzgjedhje

     PAKETA BEERGARDEN – 8 MARS – (Paketa përfshin Menu Fikse me Pije pa limit dhe Argëtim me Muzikë)
     2.900 Lekë/personi

     Menu Speciale
     -1 Mesore për 4 persona
     -Sallatë Stela
     -Ravioli me Spinaq
     Pjata Personale
     -Fileto Pule shoqëruar me Kërpudha dhe Verë Marsala
     -Fileto Viçi Shoqëruar me Salcë Tartufi dhe Patate Frite
     -Ëmbëlsirë me Fruta Pylli
     Pije pa Limit
     -Verë e Hapur, Birra Stela, Amerikan Cola & Orange, Ujë me gaz & natyral.
     Për fëmijët:
     -Nën 4-vjeç, pa pagesë
     -Nga 4 deri 12-vjeç, paketa 1.000 Lekë/personi (Patate frite, Risoto me fileto pule dhe pije soft)
     -Mbi 12-vjeç, njëlloj si të rriturit


     PAKETAT PËR HOTELIN

     Akomodim Hotel me Mëngjes + 20% skonto Hidroterapi, SPA dhe Pishinë Dimërore Falas
     45 Euro/dhoma dopio për dy persona
     Për fëmijët:
     -Nën 4-vjeç, pa pagesë
     -Nga 4 deri 12-vjeç, sipas politikave për fëmijët 50%
     -Mbi 12-vjeç, njëlloj si të rriturit

     Rezervoni në: +355 67 20 33 309     Rezervoni përmes formës
      * fusha të domosdoshme