DSC01708-1200x675.jpg

24 Nëntor, 2021

Te Stela Sport Center organizon “Kupa Pavarësia 2021’’

Aktiviteti do të zhvillohet në datën 27 Nëntor  në Sport Center “Te Stela Resort” në orarin 09:30-13:00. Gjykimi do të kryhet nga gjyqtaria e FSHN-së, konform rregullores për aktivitetet kombëtare. Çdo notar mund të marrë pjesë në tre gara.

Kuota e pjesëmarrjes: 500 lekë për çdo pjesëmarrës.

Vlerësimi:

Tre fituesit e çdo gare vlerësohen me diploma. Ekipi fitues Meshkuj + Femra (të rritur), vlerësohet me kupën e aktivitetit.

Programi i garave:

Nxehja në orën 08:30 deri në 09:15

Garat në orën 09:30

1.100m miks           M – F

2.50m bretkosë    M – F

3.100m st. i lirë        M – F

4.50m  shpinë       M – F

5.100m delfin       M – F

10 min pushim, ndarja e diplomave.

6.50m st. i lirë          M – F

7.100m bretkosë  M – F

8.50m  delfin         M – F

9.100m shpinë      M – F

10.200m st. i lirë      M – F

10 min pushim, ndarja e diplomave.

Stafeta 4 x 50 miks M – F.

Për rezervimet në hotel, kontaktoni në e-mail: [email protected] , mobil: 067 20 333 81M-Kushi-1200x549.jpg

23 Nëntor, 2021

Ministrja e Arsimit dhe Sportit, takim me notarët më të mirë në
Akademinë e Notit Te Stela

Akademia e Notit Te Stela vazhdon të jetë një pikë referimi për sa i përket zhvillimit dhe kontributit që ka në zhvillimin e sportit të notit. Së fundmi, në këtë akademi është zhvilluar një takim mes Ministres së Arsimit dhe Sportit, Znj.Evis Kushi dhe notarëve më të mirë të Shqipërisë ku Akademia e Notit Te Steka kishte pjesën më të madhe të sportistëve, kampionë ndër vite.

Ky takim u mundësua nga Federata Shqiptare e Notit me Znj.Kushi, e cila do të vazhdojë të jetë në krye të dikasterit të Arsimit dhe Sportit. Qëllimi i këtij takimi ishte mbështetja e sportit të notit, inkurajimi i fëmijëve dhe të rinjve për të hyrë në këtë sport dhe përmirësimi i kushteve për këta sportistë. Ashtu siç është bërë traditë tashmë, pishinat dimërore të Akademisë së Notit Te Stela u përzgjodhën si vendi që i përmbush kushtesh dhe kriteret bazë për zhvillimin e mësimdhënies me trajnerë dhe instruktorë të kualifikuar ndër vite dhe me eksperiencë disa vjeçare.
Akademia e Notit Te Stela do të jetë gjithmonë e angazhuar maksimalisht për të dhënë kontributin e saj në zhvillimin e notit në Shqipëri.dekorimi-1200x549.jpg

23 Nëntor, 2021

Dekorohet trajneri Sadik Mema

Trajneri i Akademisë së Notit Te Stela, Sadik Mema dekorohet me titullin “Mjeshtër i Madh” nga Presidenti i Republikës

Krenar që kemi pjesë të Akademisë sonë të Notit një prej trajnerëve më të mirë të notit në Shqipëri, Sadik Mema. Ish-kampioni i notit që drejton ekipin AN Te Stela, i cili mban 198 rekorde kombëtare në pishinat 25 dhe 50 metra, është dekoruar me titullin “Mjeshtër i Madh” nga Presidenti i Republikës, Z.Ilir Meta.

“Emocioni është i madh sepse rikthehemi në kujtimet më të bukura të jetës. Ato vite kur notonim, garonim dhe fitonim në gara. Unë e kam lidhur jetën me sportin dhe vazhdoj të jem pjesë e tij. Falënderoj Presidentin e Republikës, Z.Ilir Meta dhe Presidentin e FSHN-së, Z.Agim Çiraku”, – thotë ndër të tjera në fjalën e tij trajneri Mema në kronikën Speciale të transmetuar nga RTSH Sport. Për më tepër ndiqni videon.1200x565.jpg

17 Nëntor, 2021

Fundjava e Pavarësisë
Muzikë LIVE – Shorte & Dhurata

26 Nëntor me Saimir Braho
PA BILETA

27 Nëntor me Greta Zani & Finona Thaçi & Dj Lupo
Vlera e biletës 1 200 Lekë/personi
Për fëmijët:
Nën 4-vjeç pa pagesë (nëse do të duan të porosisin diçka do të jetë përzgjdhje nga menu fëmijë nga a la carte)
Nga 4 deri 12-vjeç Paketa 600 leke/person (1 pizza për fëmijë + 1 patate frite + 1 Soft Drinks të Fabrikës tonë)
Nga 12-vjeç njësoj si të rriturit

28 Nëntor me Grupin e Kolonjës & Greta Zani & Emi Bogdo
Vlera e biletës 1,200 Lekë/personi
Për fëmijët:
Nën 4-vjeç pa pagesë (nëse do të duan të porosisin diçka do të jetë përzgjedhje nga menu fëmije nga a la carte)
Nga 4 deri 12-vjec Paketa 600 leke/person (1 pizza për fëmijë + 1 patate frite + 1 Soft Drinks të Fabrikës tonë)
Nga 12-vjeç njësoj si të rriturit

PAKETA PERFSHIN:
Hyrje ne Muzike Live
Menu
* 1 /2 Buke Mikse
* Sallatë e stinës
* Kompozim i Serës te Stela
* Kompozim Shija e Gjyshes
Pije
*0.5 L Birrë/person dhe 1 Ujë ose Soft Drinks të Fabrikës tonë

Për rezervime: 00355 67 20 33 309 ose [email protected]

www.testela.al


Rezervoni përmes formës
  * fusha të domosdoshme  Ose paguani në myticket.al
  1200X675.jpg

  13 Tetor, 2021

  Oktoberfest Te Stela Resort! 1000 Lekë

  Oktoberfest Te Stela Resort! 15 dhe 16 Tetor 2021.

  Bileta 1000 lek/person

  Përfshin:
  – Menu Tradicionale
  – DJ me Program Argëtimi/Lojra
  – Birra & Soft Drink të fabrikës pa limit

  Bëhu një nga fituesit e shorteve me dhurata.
  Përfitoni kupona dhurate nga shërbimet e faciliteteve TeStela Resort.

  REZERVO:
  +355 (0) 67 20 33 309
  [email protected]
  testela.al


  Rezervoni përmes formës
   * fusha të domosdoshme   Ose paguani në myticket.al
   1200x565.jpg

   22 Qershor, 2021

   Paketa mujore e
   Business Lunch: 7000 Lekë

   Paketa mujore Business Lunch 7,000 Lekë

   PARAPAGUAJ
   20 MENU DITORE
   DHE PËRFITO DHURATË
   1 HYRJE ÇIFT NË SPA

   (Dhurata ka vlerën 5,000 Lekë)

   Për porosi jashtë Autostradës Tiranë – Vorë porosia pranohet për jo me pak se 30 persona.

   Rezervoni përmes formës online!


   Rezervoni përmes formës
    * fusha të domosdoshme    2022_7_8_Mars_1200x675.jpg

    22 Qershor, 2021

    7 & 8 Mars 2022 – Festojmë Te Stela Resort

    7 & 8 Mars 2022 – Festojmë Te Stela Resort

    7 Mars, Muzikë me DJ Lupo; Drekë ora 12:00; Darkë ora 18:30
    8 Mars, Muzikë me DJ Lupo; Drekë ora 12:00;
    Darkë ora 18:30 Muzikë Live me Emi Bogdo, Sajmir Çili dhe DJ Lupo

    PAKETA BEERGARDEN – 7 MARS – Menu e Lirë në Përzgjedhje

    PAKETA BEERGARDEN – 8 MARS – (Paketa përfshin Menu Fikse me Pije pa limit dhe Argëtim me Muzikë)
    2.900 Lekë/personi

    Menu Speciale
    -1 Mesore për 4 persona
    -Sallatë Stela
    -Ravioli me Spinaq
    Pjata Personale
    -Fileto Pule shoqëruar me Kërpudha dhe Verë Marsala
    -Fileto Viçi Shoqëruar me Salcë Tartufi dhe Patate Frite
    -Ëmbëlsirë me Fruta Pylli
    Pije pa Limit
    -Verë e Hapur, Birra Stela, Amerikan Cola & Orange, Ujë me gaz & natyral.
    Për fëmijët:
    -Nën 4-vjeç, pa pagesë
    -Nga 4 deri 12-vjeç, paketa 1.000 Lekë/personi (Patate frite, Risoto me fileto pule dhe pije soft)
    -Mbi 12-vjeç, njëlloj si të rriturit


    PAKETAT PËR HOTELIN

    Akomodim Hotel me Mëngjes + 20% skonto Hidroterapi, SPA dhe Pishinë Dimërore Falas
    45 Euro/dhoma dopio për dy persona
    Për fëmijët:
    -Nën 4-vjeç, pa pagesë
    -Nga 4 deri 12-vjeç, sipas politikave për fëmijët 50%
    -Mbi 12-vjeç, njëlloj si të rriturit

    Rezervoni në: +355 67 20 33 309    Rezervoni përmes formës
     * fusha të domosdoshme