BEER & BEERGARDEN


Beergarden


Shumë pranë birrarisë së birrës Stela, ju mund të shijoni birrat më të mira në Beergarden më të mirë në kryeqytet! Ju mirëpresim!

5 BIRRAT

NGA STEFANI & CO

BIRRA STELA

Birra Stela në më të mirën e saj! Një traditë nga viti 1994 e shoqëruar me teknologjinë më të mirë. Birra Stela - Birra Ime!

SHOQËROHET ME / TAPAS

Birnjë viçi, qebap pule, qofte Kineli me salcë pikante.

BIRRA CEK PILSENER

Te Stela Resort do te gjeni nje birre nga tradita më e mirë Çeke. Nga vendi ku u krijua birra dhe vazhdon të jetë më e mira, vjen Çek Pilsener.

SHOQËROHET ME / PITE ME KEBAP

Pite tradicionale Truke me mish viçi, qingji dhe pule.

STRONG BEER

Birrë e fortë me dopjo malto. Birrë për birrëdashësit e vërtetë.

SHOQËROHET ME / APPELMAGRONEN

Bratëurst dhe pasta të shoqëruara me pure patate të ëmbla.

ILIRIA WEISSBIER

Nga rrënjët e Ilirisë vjen një birrë tradicionale. Birrë gruri me një shije marramendëse.

SHOQËROHET ME / KEBAP GICI

Kebap Gici i marinuar në birrë dhe me salcë barbeque.

STELA 0.0%

Shijoni birrën e parë me 0 alkool në Shqipëri të shoqëruar me pjatat më të mira Te Stela.

SHOQËROHET ME / SALLATË EKZOTIKE

Sallatë speciale me mango, peshk ton, pllaqi dhe sallatë jeshile.


USHQIM

SALLATA

SALLATË FSHATI
SALLATË SPECIALE STELA
RUKOLA, GRANA, POMODORINI
PERIME ZGARE TË MARINUARA
SALLATË ÇEZAR
SALLATË JESHILE, LIMONA, ULLINJ
SALLATË SHEF
MIKS DJATHRASH

SUPA

SUPË E DITËS (PERIME)
SUPË KREM PULE
Supe krem karrota

PASTA & RISOTTO

PENE DOMATE BORZILOK
SPAGETI KARBONARA
RIZOTO SALÇIÇE PULE & RADIKIO

KROKANTE

KROKETA PATATE PERIME
KROKETA DJATHI
KROKETA PROSHUTE
FILETO PULE KROKANTE
KRAHË PULE

SPECIALITETE TË SHTËPISË

BRINJË GICI NË PLLAKË GURI
DJATHË I BARDHË FURRE ME SPECA
MENU ZGARE E MADHE
MISH MIKS STELA
MISH QINGJI ZGARE (1 KG)
PJATA E KOSOVËS
TAVË PLLAQI ME SUXHUK KOSOVE
TAVË PIKANTE ME QOFTE SHTËPIE
TAVË DHEU TIRANASE
MIKS TRE LLOJE MISHI

ZGARA

BËRXOLLË GICI
BËRXOLLË VIÇI
BRINJË GICI
FILETO GICI
FILETO PULE
PLESKAVICA ME DJATHË KAÇKAVALL
QOFTE SHTËPIE
SALÇIÇE SHTËPIE

HAMBURGER

CHEESE BURGER
HONEY BACON DELUXE
KM 7
PEPPERINO

PIZZA

4 STINËT
DIAVOLA
MARGARITA
STELA
PROSHUTË SALLAM
TROPEA

LIVE

Rukola, Grana Padano, Dardhë, Shegë
Antipastë Italiane (2-3 persona)
Kompozim Special “Te Stela” (3-4 Persona)
Salçiçe mikse me salcë ketch-up & mjaltë (2 Persona)
Mish Qingji helli (1 kg) shoqëruar me lakër të marinuar & kungull, sallatë (2-3 Persona)
Pulë speciale e skuqur me salcë djathi & hudhra shoqëruar me lakër të marinuar (2 Persona)
Meze të ndryshme
Djathëra miks me reçel kajsie e kumbulle (2-3 persona)
Sallatë Speciale Live (2 persona)
Specatino viçi me qepë të kuqe dhe krem balsamico, shoqëruar me pure panxhari (2 Persona)
Fileto pule marinuar me kos & turmenik, shoqëruar me pure selinoje
Mish qingji i pjekur në qumësht, tradicional me pilaf me lëng mishi (2-3 Persona)
Entrakotë vici e marinuar në Birrë në pllakë guri shoqëruar me perime zgare
Brinjë gici furre e marinuar me birrë me salcë barbeque speciale (2 Persona)
Sallatë Shef (2 persona)

Speciale Helli

Mish qingji - racion
Mish qingji 1kg
Pule Helli 1/2
Pule Helli e plote
Mish miks helli

PIJE

BIRRAT TONA

STELA PILS
CEK PILSENER
STELA 0.0%
WEISSBIER ILIRIA
STRONG BEER

EKSPRESI / FRESKUESE

KAFE
MAKIATO
ÇAJ
KAPUÇINO
ÇOKOLLATË
KAKAO
AMERICAN COLA
AMERICAN LEMON
AMERICAN ORANGE
ADRENALINA
SCHWEPPES
BRAVO
LEMON SODA
ORANGE SODA
UJË NATYRAL
UJË I GAZUAR

ALKOLIKE

JOHNIE WALKER
J&B
GLEN GRANT
CHIVAS REGAL
JACK DANIELS
GIN
AMARO MONTENEGRO
AMARO DISARONO
LIMONCELLO
CAMPARI
JAGERMAISTER
VODKA SMIRNOFF
VODKA GORBACOV
CURVOISIER VS
REMY MARTIN
BACCARDI
TEQUILA
MARTINI
VECCHIA ROMAGNA
RAKI

RECETA GATIMI

Receta e Gjelit të Detit për Festat e Fundvitit

Fileto pule me kërpudha dhe speca

Pene me ullinj


Na jepni mendimin tuaj